Masz pytanie?

Prosimy o zapoznanie się z listą tych zadawanych najczęsciej. W razie jakich kolwiek wątpliwości prosimy o kontakt. Chętnie pomożemy!

Wynagrodzenie operatora wynosi od 10 do 20%.
W przypadku najmu krótko- i średnioterminowego wynagrodzenie wynosi 20% od kwoty zysku netto po odliczeniu kosztów prowizji pośredników rezerwacyjnych,serwisu sprzątającego i technicznego oraz prania i maglowania pościeli. Właściciel otrzymuje 80% osiągniętego zysku. Natomiast w przypadku najmu długoterminowego wynagrodzenie wynosi od 10 do 12% czynszu miesięcznie w zależności od liczby lokali oraz jednorazowo 50% czynszu za pozyskanie lokatora (jednak nie częściej niż raz na 12 miesięcy)

Umowa operatorska oparta jest na umowie najmu o zmiennym czynszu. Właściciel na podstawie umowy długoterminowej otrzymuje do 10 dnia miesiąca czynsz najmu w wysokości od 80 do 90% (w zależności od długości najmu) wysokości uzyskanego zysku netto przez operatora.

Tak, jeśli umowa najmu dotyczy lokalu mieszkalnego. W innym przypadku należy rozliczać dochód z najmu na zasadach ogólnych.